Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trenérský komentář k zápasům

FKM - Slovan Liberec

2:2 (na penalty, výhra Liberce)

Branky: Zemánek, Motyčka

Sestava: Trhlín (36min Brejcha) - Oswald, Martínek, Kosina, Hubička  - Liška , Pik, Vlček (48min. Neumann), Zelenka (36min. Motyčka), Ságner (42min. Plašil), Zemánek (60min. Veržbický)

Do posledního domácího zápasu v této sezoně, jsme se chtěli prezentovat náročným fotbalem. Což se nám s Libercem povedlo. První chvíle zápasu probíhaly podle našich not, dobře jsme napadali, dobře jsme rozdělovali balony do stran, dostávali jsme se do zakončení. Trochu nás přibrzdila „štastná“ branka. 

Do druhé půle jsme vlétli opět dobře. Motyčka krásně vyvezl míč a našel kolmou přihrávkou rozběhnutého Zemánka, který chladnokrevně proměnil, 1:1. O pár chvil později, se opět předvedl Motyčka a po individuálním uvolnění, střílí z 35m nechytatelnou pumelici do brány, nádherný gol. Jak se přibližoval závěr zápasu, tak sílil tlak Liberce, kterému se na konci zápasu povedlo srovnat.

Rád bych kluky pochválil, za to jak se vydali!! Opravdu, hráli jsme náročný fotbal, který nás stál spousty sil a kluci do toho dali opět všechno a ukázali že mají srdce na správném místě. Dokázali sobě, svým fanouškům, že můžou hrát s kýmkoli. Budiž to další povzbuzení do dalších tréninků. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Slavia - FKM

2:0

Sestava: Brejcha (36min Trhlín) - Oswald, Martínek, Kosina, Hubička (50.min Žára) - Cerman (58.min. Zemánek), Pik, Vlček (45min. Liška), Zelenka (36min. Neumann), Ságner (36min. Bradáč), Klíma (49min. Chalupecký)

V zápase se Slavii s ročníkem 2005, jsme toho moc nepředvedli. Slavie držela míč, dobře kombinovala, byla důraznější v osobních soubojích. Vždy nám chyběl krok, je to ale krok, který jsme nebyli ochotni podstoupit, to mě mrzí. V žákovské lize prostě musíme hrát každou vteřinu na 110%. Potřebovali bychom rychlejc přepínat z obrany do útoku a naopak. Chyběla mi větší odvaha. V určitých fázích by se dala pochválit defenzivní činnost týmu. 

Berme tento zápas jako školu, pojďme na trénink a pojdˇme ho odjezdit ve stejném tempu, jako se hraje liga, ve stejné rychlosti.

-----------------------------------------------------------------------------------------

FKM - Teplice

0:0 (na penalty 3:4) proměnil Oswald, Liška, Zemánek

Sestava: Brejcha (36min Trhlín) - Oswald, Martínek, Kosina, Hubička - Oliva(68.min. Žára), Pik, Vlček (50min. Liška), Zelenka (36min. Plašil), Ságner (48min. Bradáč), Klíma (49min. Zemánek)

Do zápasu se silnými Teplicemi jsme vstoupili dobře a povedlo se nám vytvořit první šanci, kde se nám povedlo prokombinovat z pravé strany až na do vápna kde zakončil po individuálním uvolnění zakončil Adam Zelenka. Další důležitý moment byl nádherný zákrok Kuby Brejchy, který vytáhnul opravdu povedený přímý kop. Dále se do zakončení dostali Pik, Vlček. Za první půli spokojenost. Do druhé půle lépe vstoupili Teplice, ale opět dobrý zákrok našeho brankáře, tentokráte Tomáše Trhlína. Postupem času se Teplice dostávali do tlaku ale čest našim klukům, který se nevzdali a bojovali až do konce, čehož si nejvíce vážim. Ale i v druhé půli jsme se dostali několikrát do zakončení: Pik, Liška.

Jsem strašně rád a jsem na kluky hrdej, jak to dneska odjezdili, odmakali!!  Dokázali si, že můžou hrát s kýmkoli. Je potřeba zmínit hlavně týmový výkon. Kluci si sáhli na konci zápasu na dno a za to jim byl odměnou zasloužený potlesk diváků a dobrý pocit z odvedené týmové práce, budiž to další stimul do tréninků. Bohužel, nás všechny mrzí zranění Lukáše Olivy, který podal velmi dobrý výkon. Doufáme Luky, že se Ti brzo uleví a těšíme se na tvůj návrat!!

--------------------------------------------------------------------------------------------

PÚ ABC Braník 0:3 FK Meteor Praha

Branky: Klíma, Bradáč, Plašil

Hodnocení: Poslední utkání roku jsme odehráli proti diviznímu týmu Braníka. Bohužel nemohu být spokojený hlavně s výkonem v prvním poločase. Sestava byla sice trochu namixovaná ,ale i tak bych očekával naší dominanci. Paradoxně se nám podařilo vstřelit všechny tři branky v prvním poločase ,ale více ze hry měl Braník. Chyběla mi větší dominance na balonu měnit rytmus hry změnou těžiště a daleko více držet míč a zakombinovat. Ve druhém poločase do hry přišlo šest nových hráčů a naše hra se zlepšila a postupem času jsme začali domácí tým přehrávat. Velkým pozitivem je že se podařilo udržet čisté konto ,ale není možné obzvlášť v prvním poločase pustit soupeře tolik do hry a do šancí. Velkou pochvalu si určitě zaslouží Kuba Brejcha a Dan Kosina. 

_____________________________________________________________

PÚ FK Meteor Praha 3:3 FK Dukla Praha

Branky 2x Ságner, Motyčka

Hodnocení: Dnes nás čekal kvalitní soupeř Dukla Praha. Vstup do utkání z naší strany nebyl špatný prvních 5 minut ,ale pak se Dukla dostala poprvé na naší polovinu a hned z toho byla branka po takové střele nebo přehození brankáře z dálky. Od tohoto okamžiku jsme Duklu nechávali hrát nefungoval nám střed hřiště chyběla lepší reakce, dostupování hráčů a důraz v os. Bohužel opět dostaneme velice náhodnou branku ,kterou Dukla vstřelila nebo spíš šlo o vlastní branku v těchto situacích máme opravdu smůlu skoro v každém zápase dostaneme jednu branku kde prostě zůstává rozum stát. Zejména v prvním poločase nám chyběla přesnost v zakončení ,protože šancí jsme měli dostatek ostatně o tom svědčí 3x nastřelená tyč dále prázdná branka. V dnešním zápase jsme chtěli opět vyzkoušet další hráče ,který se dostali do hry ve druhém poločase a dokázali dát naší hře něco co nám chybělo. Ve druhé půli jsme byli dle mého názoru lepším týmem a dokázali vstřelit branky a vytvořit si další šance. Duklu bych chtěl určitě pochválit hrála velmi dobře ukázala že má technickou kvalitu. Dnes nešlo úplně tolik o výsledek ,ale pokud se na něj podíváme tak remíza asi zasloužená i když my jsme měli daleko víc brankových příležitostí. Chtěl bych pochválit opět jak nové hráče tak všechny hráče co šly do druhého poločasu. Ukázalo se kde nás tlačí bota a máme na čem pracovat příští týden nás čeká poslední utkání roku a věřím že předvedeme kvalitní výkon.

_____________________________________________________________

Zimní liga FK Meteor Praha 6:2 Střešovice

Branky: 2xLiška, Cerman, Bradáč, Plašil, Ságner

Hodnocení: V dnešním prvním utkání zimní ligy jsme chtěli hlavně vyzkoušet nové hráče ,které máme momentálně na zkoušce. Celé utkání jsme byli lepším týmem vítězství je tedy zcela zasloužené. Kluci předvedli hezké akce ze kterých se podařilo skórovat. Dost šancí ovšem ještě zůstalo nevyužito chybělo lepší finální řešení. Hra směrem dopředu slušná. Horší dnes byla naše obranná fáze ,protože obě branky jsme si dali úplně samy. První branka velká chyba brankáře v rozehrávce to se prostě nesmí již stávat! Druhá branka tam je potřeba přihlédnout k tomu že v ten moment byli na hřišti hráči ,které zkoušíme a nemají nějaké naše návyky. Stopera Kosinu nikdo nezajistil v jeho souboji a z této situace padla branka. Takové věci se také nesmí opakovat chybělo tam zajištění od defenzivního záložníka. Na obranné hře musíme stále pracovat. Jsem rád že se podařilo dnešní utkání zvládnout klukům to pomůže být ve větší pohodě. Moc bych chtěl pochválit nové hráče Bradáče, Cermana a Košatku předvedli velice dobrý výkon!! Zítra nás čeká těžší soupeř a já doufám že se vyvarujeme podobným chybám v defenzívě. 

_____________________________________________________________

MÚ FC Hradec Králové 6:0 FK Meteor Praha 

SESTAVA: Trhlín - Hubička, Oliva, Martínek(47.Žára),Kosina, Neumann, Motyčka(45.Ságner), Plašil(56.Pobežal), Zemánek(59.Veržbický), Liška, Klíma(61.Maršálek)

Hodnocení: V posledním mistrovském utkání podzimní části byl naším soupeřem domácí tým Hradec Králové. Do utkání jsme chtěli vstoupit s čistou hlavou a pozitivní náladou díky výsledku z posledního kola proti Přibrami. Měli jsme problém se skladbou základní sestavy ,protože už je zřejmě znát že byl již poslední zápas a panuje momentální roční období protože máme stále problém s nemocemi a hlavně zraněným hráčů. Chybělo nám 5 hráčů ,který zrovna měli formu a dařilo se jím. Do toho další tři hráče jsme museli uvolnit do U15 ,který tam odehráli nějakou porci minut a pak již neměli takové síly na naše utkání. Utkání bych opět rozdělil na dva velice rozdílné poločasy.  První půle byla z naší strany velice solidní a jsem rád jak to kluci odehráli za to bych je chtěl pochválit!!! Statečně jsme bojovali s domácím týmem hráli organizovaně a také si vypracovali brankové příležitosti. Hradec po celý zápas hrál velice jednoduchý fotbal okamžitě po zisku míče následoval dlouhý míč na naše stopery to se dělo z 95%vždy. Takový styl se nám nezamlouvá my chceme raději kluky učit hrát fotbal kombinační. S nákopy domácího týmu jsme si v prvním poločase dokázali celkem poradit. První poločas tedy skončil za stavu 0:0 po našem solidním výkonu. V poločasové přestávce jsme nabádali hráče ať si pohlídají tyto dlouhé nákopy ,protože soupeř nic jiného nehraje a být trpělivý že další naše šance přijdou. Druhý poločas už nebyl vůbec ideální hned z několika důvodů. První důvod je střídání hráčů ,které měli za sebou již utkání za U15 a bylo na nich vidět že melou z posledního. Dále se nám zranil stoper Martínek a Plašil ještě po svém zranění není v takové fyzické připravenosti na celé utkání. Bylo tedy nutné provést velká zásah do sestavy rozpadla se nám tím celá záložní řada i útočná. Na těchto postech museli nastoupit hráči ,který obvykle hrají na úplně jiných postech a museli tedy alternovat. Tohle vše se projevilo i na konečném výsledku ,který si myslím že je neodpovídající, Dnešní Hradec byl určitě hratelný za předpokladu že bychom měli čerstvé hráče nebo byli v plné sestavě. Utkání nám jen zase ukázalo na čem zapracovat v zimní přípravě. Někteří hráči musí vědět jak pracovat v defenzivě a jak vystavit soupeře do postavení mimo hru. Osobně jsem rád že přichází pauza ,která nám pomůže v tréninku se zlepšit věřím že i zapracovat nové hráče a na Jaře se vrátíme daleko silnější ,protože jsme měli mít určitě o 7-8 bodů víc to bylo rozhodně v našich silách!!

_____________________________________________________________

MÚ FK Meteor Praha 3:2 FK Příbram
​Branky: 14.Vlček, 17.Zemánek, 22.Pik

SESTAVA:​Brejcha - Hubička, Oliva, Martínek, Kosina(66.Maršálek), Neumann ,Motyčka, Pik(61.Plašil), Vlček(55.Klíma), Liška(69.Žára), Zemánek(59.Ságner)

Hodnocení: V poslední domácí utkání podzimní části žákovské ligy jsme se utkali s týmem FK Příbram. V týdnu se nám na tréninku bohužel zranil Max Klíma dále chyběl Oswald a před utkáním musel odstoupit ještě Dohnal což bylo pro náš tým velké oslabení. Vstup do utkání nebyl úplně podle představ Příbram začala lépe nám hrozně pomohla první branka Vlčka od té doby jsme začali být jasně lepším týmem a vypracovali jsme si spoustu brankových příležitostí. Podařilo se nám dát ještě poměrně dvě rychlé branky což nám strašně pomohlo. Další obrovské brankové příležitosti se využít nepodařilo kdy Motyčka obešel už brankáře nebo v další šanci byl Zemánek takové šance bychom měli dokázat proměnit. V poslední minutě prvního poločasu si vybral slabší chvilku náš brankář ,který měl špatný odhad na míč. To by se nemělo stávat. V poločasové přestávce proběhla velká motivace na druhý poločas ,protože druhé poločasy se nám nedaří a není to fyzickou kondicí. Příbram začala opět aktivně ,ale úvodní nápor se nám podařilo přežít. Druhý poločas byl spíše takový boj nebyl tolik fotbalový jako ten první. Hosté byli ve druhém poločase o něco málo lepší a nebezpečnějším týmem ,ale také my jsme měli velké brankové příležitosti opět škoda že se nepodařilo je proměnit. Hostům se podařilo ještě sedm minut před koncem snížit na 3:2. konec utkání byl tak úplně zbytečně nervózní. Všem hráčům bych rád moc poděkoval za dnešní výkon jsem na ně hrdý!!! Konečně můžeme říct že byl celý zápas odpracovaný nechyběla nám agresivita a nasazení  po posledním utkání v Liberci tedy obrovské zlepšení v těchto věcech. Tento zápas nás věřím nakopne k lepším zítřkům a na jaře budeme ještě lepší.  Rád bych ještě vyzdvihnul hráče Motyčku ,který odehrál velmi dobrý zápas a ukázal že je pro nás rozdílovým hráčem!! Takže ještě jednou kluci moc díky za dnešní výkon a fanouškům za podporu!!

_____________________________________________________________

MÚ FC Slovan Liberec 7:2 FK Meteor Praha
Branky: 2. a 18.Motyčka
SESTAVA: Trhlín - Chalupecký(51.Veržbický), Oliva, Martínek(52.Ságner), Hubička(46.Kosina), Dohnal, Motyčka, Neumann(51.Vlček), Klíma, Liška, Zemánek

Hodnocení: Vstup do utkání se velice vydařil a hned ve druhé minutě se nám podařilo po hezké akci otevřít konečně skóre. Domácí tým ovšem brzo utkání otočil díky nedůrazu v obranné fázi. Rychlé otočení skóre nás nepoložilo a utkání bylo přinejmenším vyrovnané dařilo se nám být agresivní a  být úspěšný v osobních soubojích. V 18.minutě se podařilo opět pěkně zakombinovat a dostat do branké příležitosti Motyčku ,který se trefil opět přesně. V poločasové přestávce jsme kluky hecovali s cílem že je potřeba vydržet minimálně s takovým nasazením přidat více na přesnosti. Druhý poločas byl z naší strany doslova katastrofický!!! Absolutně vůbec se nám nepodařil již po několikáté vstup do druhého poločasu. Hráči byli zřejmě ještě v kabině a totálně rezignovali na Libereckou akci která vedla k brance na 3:2. Bohužel tím to neskončilo během další 5 minut jsme inkasovali ještě 2x!!!! Způsobem ,která je absolutně nepřípustný!!! V takovém duchu se odvíjel celý druhý poločas slovo bránění ,dostupování a hlavně vnímání prostoru to bylo asi cizí slovo. Velice laxně jsme odehráli celý druhý poločas to se prostě nemůže stávat v 1.žákovské lize!!  Je smutné že u některých hráčů je vidět přístup jako když si jdou jen zahrát na  plácek fotbal bez nějakého zápalu. Pochopitelné je že nemáme takovou technickou kvalitu ,ale o to víc je potřeba utkání odbojovat a nechat na hřišti srdce!! Dnes nebyl vůbec problém porážky nějaká technická nekvalita  nebo něco jiného,ale fotbalové myšlení orientace v prostoru a to se dá těžké natrénovat jestli vůbec !?! Pokud chceme mít důstojné postavení a hrát i nadále 1.žákovskou ligu je potřeba toho opravdu velice hodně změnit k čemuž musí dojít hned v zimní přípravě. Tým je velice nutné bezesporu posílit. Velké mínus dnešního zápasu byla u některých jedinců clekově prostě snaha hrát být v nabídce chtít míč a jak bylo již zmíněné laxnost, nezodpovědnost a špatná orientace ve svém herním prosoru. Dnešní utkání strašně mrzí ,protože domácí tým byl hratelný a výsledek vypadá hrozivě nejhorší je že jsme domácímu Slovanu vítězství darovali. Porazili jsme se jen a jen sami. Hrací plocha byla velice těžkým terénem a kombinovat se na něm moc nedalo celá hra nebyla ani tak úplně o fotbale jako spíš o soubojích. Počasí se střídalo vítr, silný déšť a také kroupy bylo těžké v těchto podmínkách hrát ,ale pro oba soupeře to bylo stejné.

_____________________________________________________________

MÚ FK Meoter Praha 0:10 SK Slavia Praha

SESTAVA: Brejcha- Chalupecký(47.Kosina), Oliva, Martínek, Hubička(56.Veržbický), Dohnal, Motyčka, Pik(52.Neumann), Klíma (50.Zemánek), Liška(56.Pobežal), Vlček

Hodnocení: Musíme sportovně přiznat že Slavia byla jednoznačně lepší a měli jsme tu čest se utkat s nejlepším týmem u nás. Ve všech stránkách ,který rozhodují fotbalové utkání byla Slavia úplně někde jinde. Hráče bych pochválil za momenty v utkání kde se snažili opravdu držet správné taktické postavení. Naopak mě mrzí že nám chyběla větší odvaha jít do koncovky nebo se pokusit přejít 1v1 v ofenzivní částí do které jsme se párkrát dostali. Několikrát jsme mohli jít také do úniku ,ale chyběli centimetry. Slavia těžila i zejména díky obrovské vyspělosti svých hráčů ,které bylo někdy až nemožné zastavit. Velká škola pro náš jsem si jistý že nám takové utkání pomůže do další práce byla to velká zkouška. Teď přichází ,ale naše velká chvíle kde musíme prokázat že také máme kvalitu v následujících dvou kolech.

_____________________________________________________________

MÚ FK Teplice 11:0 FK Meteor Praha VIII
Sestava: Trhlín - Oswald, Oliva, Martínek(48.Kosina), Neumann(35.Chalupecký) , Dohnal(53.Veržbický), Motyčka, Pik, Klíma, Liška(55.Ságner), Zemánek(35.Vlček)


Hodnocení: Výsledek je pro nás velice krutý a myslím si že úplně neodpovídá dění na hřišti. První poločas nebyl z naší strany špatný když opominu naše ztráty po kterých domácí tým dokázal vstřelit branky tak jsem byl spokojený. Vypracovali jsme si 2-3 šance ,které měli skončit brankou. Největší z nich měl Zemánek ,který šel sám na bránu. Obrovský rozdíl je v té efektivitě my nebudeme mít 10 šancí v utkání které budou brankové. My bude mít právě třeba 2-3 šance a musíme alespoň dvě dokázat proměnit. V prvním poločase musím klukům dát pochvalu za nasazení a bojovnost. Výsledek po prvním poločase mohl být klidně 3:2. Druhý poločas začal nešťastně brzkou brankou a to zasáhlo celý tým sebevědomí a koncentrace se vytratila. Naprosto jsme vyklidili pozice a nechali soupeře hrát ten byl neskutečně efektivní co střela na branku to skončilo v naší síti. Ve druhém poločase se ukázal morál některých hráčů že i za tohoto stavu stále chtěli hrát a nabízet se. Dnešní utkání byla velká škola efektivity a hlavně všem ukázalo jak Teplice kvalitním soupeřem jsou . Je nesmírně těžké se měřit týmům které mají akademii a  díky tomu daleko lepší podmínky a více času trénovat. Dost nám dnešní zápas ukázal a opravdu zde chybí na takovou soutěž dostatečná hráčská kvalita taková je bohužel realita. V zimě se pokusíme provést jisté změny a opatření aby se nic takového v odvetě neopakovalo. Musíme se oklepat a dále se kvalitně připravovat

.

_____________________________________________________________

MÚ Bohemians 1905  2:1 FK Meteor Praha VIII
Branka: 25.Motyčka

Sestava: Brejcha, Oswald, Oliva, Martínek, Hubička(14.Kosina), Dohnal(52.Neumann), Motyčka, Pik(57.Žára), Klíma, Liška(46.Ságner), Zemánek(50.Vlček)

 

Hodnocení: Dnes platilo opět to samé co před utkáním s Bolkou. Postavení v tabulce obou týmů nám dávalo za povinnost se porvat a získat nějaký ten bod. První poločas byl vesměs vyrovnaný bohužel skóre bylo jen 1:1 kde jsme si dali vlastní branku ,která byla velice kuriózní. Po pár minutách  kdy jsme si dali vlastní branku se nám po hezké akci podařilo vyrovnat. Průnikovou přihrávkou se nám podařilo vysunout Motyčku ,který běžel sám na bránu a zakončil přesně. Bohemka měla o něco víc ze hry ,ale těžila jen z našich zbytečných a někdy opravdu hloupých ztrát či nepřesností. Těší mě že kluci opět předvedli velice bojovný výkon podpořený důrazem v osobních soubojích v tomto ohledu vidím velký posun a podařilo se navázat na předcházející utkání. Celkově dnešní utkání hodnotím dobře je vidět že jdeme nahoru a zápas od zápasu se zlepšujeme a získáváme další a další zkušenosti. Ve druhém poločase měla Bohemka nějaké šance a náznaky kde nás podržel Kuba Brejcha skvělými zákroky ,ale opět to bylo jen a jen  po našich ztrátách. Paradoxně v samém závěru mohl rozhodnout Ságner ,který se ocitl sám proti brankáři a ten předvedl skvělý zákrok a naší obrovskou šanci zlikvidoval. Domácí si zasloužili dnes zvítězit, ale určitě to neměli vůbec lehké hlavně nás mrzí že byť Bohemka měla více příležitostí tak jsme my mohli v samém závěru urvat minimálně bod. Musíme dále zapracovat na větší přesnosti a rychlejší prací s míčem ,protože díky zbytečným nepřesnostem dokážeme nabídnout soupeřům neskutečné šance.

______________________________________________________________

MÚ FK Meteor Praha VIII 2:2 (7:8pen.)  FK Mladá Boleslav
Branky: 5.Vlček , 45.Zemánek


Sestava: Trhlín- Chalupecký(65.Veržbický), Oliva, Martínek(44.Kosina), Oswald, Dohnal, Motyčka, Pik, Vlček(52.Neumann), Liška, Zemánek

Hodnocení: Podle postavení v tabulce nám dávalo za povinnost  v dnešním utkání uspět. V týdnu jsme udělali maximum pro kvalitní přípravu na toto utkání a myslím si že se nám to dnes vrátilo. Kvalitně jsme se připravili a předvedli troufám si říct  že předvedli nejlepší utkání zatím v průběhu sezóny. Hráči předvedli maximální nasazení, důraz v osobních soubojích a moc mě těší že byla na nich vidět velká motivace to dnes zvládnout. Prvním poločas byl kompletně v naší režii a hráli jsme podle mých představ až na pár drobných momentů. Nakonec se nám podařilo vstřelit pouze jednu branku škoda že se nepodařilo vyřešit lépe další zajímavé herní situace. Vedení mohlo být výraznější. Druhý poločas už jsme pustili Boleslav více do hry. Vyrovnávací branka padla po standartní situaci kde jsme měli pozdější reakci než hráč hostů. Pár minut později nás poslal opět do vedení Zemánek po krásné individuální akci Motyčky. V tento okamžik jsem již věřil že získáme vysněné tři body. Boleslav ,ovšem ještě stihla vyrovnat po propadnutí naší levé strany a následné střele a dorážce. Výsledek museli rozhodnout pokutové kopy ,což je prostě velká loterie a souboj individuálních dovedností. Soupeře už jsme měli jak se říká na lopatě stačilo jen naší penaltu proměnit což se bohužel nestalo a soupeř toho až v osmé sérii využil. Na kluky jsem hrdý jak dnešní utkání odehráli navzdory výsledku jsou dnes pro mě vítězným týmem!! Ukázali jsme svojí tvář a hru kterou se chceme nadále prezentovat. Jediné zklamání je dnes že jsme nemohli hrát v plné sestavě jinak jsme přesvědčený že by jsme utkání zvládli. Nejvíc nám chyběl kapitán Klíma ,který se zranil v utkání za starší kategorii kde byl jako výpomoc. Další ztráta byla že nám vypadl obránce Hubička. Nezbývá nám nic jiného než na takovým výkon dále navazovat. 

 

______________________________________________________________

MÚ FK Meteor Praha VIII 1:7 FK Pardubice
​Branka:
  43.Klíma

Sestava: Brejcha -  Kosina(35.Chalupecký) , Oliva, Martínek, Hubička(47.Žára) - Oswald(35.Vlček) , Dohnal (41.Pik) , Motyčka, Klíma, Liška (55.Veržbický), Neumann (35.Zemánek)

Hodnocení: Výsledek hovoří za vše. Není za co se schovávat výkon našeho týmu byl vysoce, vysoce pod naše možnosti. Zásadní problém je ten že nám absolutně chybí základní věci hry na velké hřiště a jsme v tomto oproti ostatním týmům ve skluzu ,samozřejmě na tom se vymlouvat nemůžeme. V tréninkovém procesu hráči pracují velmi dobře pracujeme na všech věcích které nám dělají problém ,ale příjde utkání a věci z tréninkového procesu přenést do utkání je problém. Ztráta kdy máme míč na noze a dáme nepřesnou přihrávku nebo spoluhráči na paty je stále opakující se zásah. V obranné fázi kde hráči sledují jen soupeře s míčem a nereagují na pohyb ostatních  hráčů soupeře ,který pak dokáží toto naše zaváhaní potrestat to je také další zásadní problém na čem pracujeme a věnujeme se tomu. Já jsem plně přesvědčený že zde máme kvalitní hráče ,ale musíme to přenést do mistrovských zápasů jinak se stále nehneme z místa. Vstup do druhého poločasu začal změnou rozestavení a dostávali jsme se o něco více do hry ze kterých vznikali šance. Všechny nás to strašně mrzí ,ale musíme si sáhnout do svědomí kdo co na hřišti odmakal. Takový výsledek nás ,ale nesmí odradit chce to dál tvrdě pracovat. Uvědomit si zásadní věc že musíme bojovat jeden za druhého na hřišti ne hrát jako obyčejný tým ,ale všichni hrát jako jeden. Zápal, bojovnost dostat na ještě vyšší level. Nečeká nás lehká cesta ,ale my se nevzdáme a zlepšení příjde musí přijít.

______________________________________________________________

MÚ AC Sparta Praha 5:2 FK Meteor Praha VIII
Branky: 15.Klíma , 51.Liška

Sestava: Trhlín - Neumann(35.Zemánek), Kosina, Martínek, Veržbický, Oliva, Dohnal(50.Chalupecký), Pik(60.Vlček), Klíma, Liška(55.Ságner), Oswald

Hodnocení: Dnes byla naším soupeřem Sparta ,která nastoupila s hráči o rok mladší tedy ročník 05. Utkání  mělo velice vysoké tempo jsem rád že jsme v něm vydrželi pracovat. Výkon našich hráčů bych vyhodnotil jako zatím nejlepší výkon v mistrovských zápasech jako celek. Ostatní utkání byli dobré jen pasáže nebo nějaký poločas dnes to vypadalo celé utkání určitě ještě to má velké rezervy ,ale jak říkám zatím nejlepší výkon. Samozřejmě je třeba brát že Sparta byla mladší ,ale  náš výkon byl takový že se na něm dá stavět. Hlavní je že jsem viděl v naší hře prvky z tréninkového procesu. Sparta vyhrála zaslouženě byť utkání mohlo dopadnou i jinak. Rozhodující okamžik byl po naší brance na 3:2 měli jsme v tu chvíli navrch a dostávali se pomalu na koně z toho pramenila akce kde postupoval Klíma sám na brankáře na zádech se stoperem a jeho zakončení šlo jen těšně vedle tyče. Sparta o čtyři minuty později dala rozhodující branku na 4:2 a potvrdila pravidlo nedáš dostaneš. Koncentrace hráčů  po této brance nebyla taková a kvůli špatně dohrané situaci v našem vápně jsme dostali nakonec ještě jednu branku. Hráče bych chtěl ale pochválit je potřeba být pozitivní řada našich věcích se povedla kombinace byla již lepší a účelnější v některých případech a také rychlejší práce s míčem. Stále je potřeba pracovat na větší přesnosti a vnímání prostoru z čehož padla druhá branka po neobsazení hráče jedním ze středových hráčů. Vše již směřujeme k dalšímu utkání ,které musíme již urvat. 

______________________________________________________________

MÚ FK Meteor Praha VIII 1:3 FC Viktoria Plzeň
Branka: 21. Klíma

Sestava: Trhlín - Neumann, Oliva, Oswald, Hubička(35.Chalupecký) , Dohnal(60.Maršálek), Plašil(35.Kosina) , Pik(35.Ságner), Klíma, Liška, Zemánek(35.Vlček)

 

Hodnocení:
​V přípravě na toto utkání bylo naším cílem zaměřit se na organizaci obranné hry. Vyvarovat se systémovým chybám z utkání s Mostem. Dnes byť jsme prohráli žádná z inkasovaných branek nejde na vrub nějaké systémové chybě. Dvě branky které nám soupeř vstřelil byli opravdu šťastné první z nich dokonce vlastní. Největším naším problémem je reakce na pohyb hráčů soupeře tzn. dostupování a dohraní osobního souboje což děláme velice pasivně bohužel z takové situace padla i druhá branka. Další faktor je stále dokola se opakující nepřesnost přihrávek kdy po zisku míče ho máme v držení a ihned přijde hloupá ztráta. To nás pak dále sráží a stojí další sílu si míč vybojovat zpět. Plzeň sice dnes vyhrála zaslouženě ,ale soupeř to byl hratelný těžil jen z toho že jsme mu usnadnili právě práci s míčem pozdějším dostupováním. Jako pozitivním vidím v prvním poločase vstřelenou branku po pěkné akci a snaha vysokého pressingu ,která kolikrát vedla k zisku míče. Do druhého poločasu jsme se rozhodli provést v sestavě změny a zpevnit více střed pole. To se povedla jen tak na půl. Nesmíme věšet hlavu každý z nás věděl že tato soutěž bude těžká. Nesmíme ztrácet naději nadále trpělivě pracovat a zlepšení se určitě dostaví.

______________________________________________________________

MÚ Most FK 4:1 FK Meteor Praha VIII​
Branka 12.Zemánek

Sestava: Brejcha(61.Trhlín) - Neumann(58.Veržbický) , Oliva, Kosina, Chalupecký(35.Hubička) - Oswald(65.Vlček), Dohnal(35.Plašil), Pik (55.Pobežal) - Klíma, Liška, Zemánek (49.Ságner)

Hodnocení:
Dnešní výsledek je pro mě hodně velké zklamání. Domácí tým nás nějak nepřehrával chodil jen do rychlých protiútoku ,které vždy zakončil brankou. Naše hra směrem dopředu a snaha o kombinační mezihru nebyla úplně špatná řekl bych že i lepší než v domácím utkání s Kladnem ,ale dnes nám chyběla finální fáze dotáhnout akce dokonce. Soupeř hrál jednoduše a opravdu těžil jen z našich individuálních chyb. Zklamáním je určitě i dvě inkasované branky v prvním poločase ,které padly opravdu totožně z pravé strany centr a mezi stopery se zjevil úplně volný hráč domácích a neměl těžkou práci vstřelit branku. Čekal jsem že se dokážeme z takových věci poučit bohužel tomu tak nebylo. Dnes se nám absolutně vůbec nedařila obraná hra a více do hry zapojit ofenzivní hráče. Šance jsme měli také ,ale nedopadlo to tak jako u domácích kde to byla lekce z produktivity. Další ztráta ,která mrzí daleko víc než bodová je zranění našeho brankáře doufám že bude co nejdříve v pořádku po ošklivém zákroku byl odvezen sanitkou do nemocnice. Musíme si tento zápas ještě znovu rozebrat a intenzivně se věnovat obrané hře.

______________________________________________________________

MÚ FK Meteor Praha VIII 2:1 SK Kladno
Branky: 10.Zemánek , 58.Klíma

Sestava: Trhlín, Žára(35.Chalupecký), Oliva, Kosina, Neumann(66.Veržbický), Oswald, Dohnal(45.Plašil), Pik, Klíma, Liška(69.Bárta), Zemánek (50.Ságner)

Hodnocení: Na tento start soutěže se těšil každý hráč z týmu. Jednalo se o první mistrovské utkání na velké hřiště v domácím prostředí proti Kladnu. První poločas se nám hrubě nepovedl nedařilo se nám podržet míč hrát ve větším klidu zkrátka vůbec jsme nehráli to co jsme chtěli. Do vedení jsme se dostali po krásné přihrávce Oswalda ,který našel Zemánka a ten zakončil přesně. Od této chvíle ovšem hrál soupeř . Vyrovnávací branka padla po zbytečném penaltovém zákroku. V poločasové přestávce jsem hráčům důrazně připomněl základy naší hry čím se chceme prezentovat a co nám chybí. Druhý poločas už byl o něčem jiném nastoupil úplně jiný Meteor a soupeře jsme přehrávali a hrálo se jen na jejich polovině. Liška v 58.minutě nádherně posunul do tahu Klímu a ten ukázal svůj cit v zakončení a překonal brankáře hostí. Dále se nám dařilo soupeře přehrávat a vytvořit si další velmi zajímavé brankové příležitosti. Mrzí mě jen že  se nepodařilo vstřelit třetí uklidňující a zároveň rozhodující branku. Vítězství si myslím že je zasloužené všem gratuluji a rodičům děkuji za skvělou podporu!!! První poločas je pro nás takovým varováním a druhý je nadějí že pokud takto budeme hrát po celé utkání náš výkon se zase posune tma kam chceme. 

______________________________________________________________

 Statistiky z letní přípravy 

Jméno Minutáž Branky
Tomáš Trhlín 210  
Karel Hubička 46  
Filip Neumann 251 2
Maxim Klíma 166 4
Tomáš Veržbický 186  
Marek Chalupecký 157  
Jan Vlček 193 1
Daniel Kosina 230  
Jan Pobežal 97  
Tomáš Liška 337 3
Matěj Žára 221  
Tomáš Pik 260  
Michal Barta 159  
Štěpán Plašil 231  
Jan Zemánek 267 5
Vojtěch Oswald 367  
Jan Martínek 124  
Lukáš Oliva 325  
Ondřej Dohnal 234 1
Ondřej Ságner 168 3
Jakub Brejcha 105  

PÚ FK Meteor Praha VIII 3:3 SK Benešov
Branky: 14.Zemánek, 53.Vlček, 60.Ságner

Sestava: Brejcha- Žára(46.Veržbický), Oliva, Kosina, Neumann(46.Bárta)- Oswald, Plašil(35.Dohnal, 60.Plašil), Pik (35.Vlček), Chalupecký(35.Ságner), Liška, Zemánek(50.Pik)

Hodnocení: Poslední přípravné utkání před ligou jsme odehráli na domácím hřišti proti týmu SK Benešov. Náš výkon má do ideálu stále daleko. Hráči si v předcházejících zápasech nastavili laťku vysoko a ukázali čeho jsou schopný a dnešní výkon měl stále ještě rezervu. V prvním poločase jsme ztráceli dost míčů chyběl větší pohyb hra bez míče a rychlejší dostupování soupeřových hráčů. Druhý poločas už byl lepší drželi jsme více míč lépe kombinovali dařilo se nám i více přesouvat těžiště hry. Dařil se nám také více přechod do útočné fáze kde jsme se dokázali prosadit. Další šance jsme nedokázali využít ať už to byl Liška nebo Ságner. Hra směrem dopředu má slušné parametry ,ale jako velice důležité na čem musíme zapracovat je přechodová fáze a hlavně defenzíva. Zbytečné opravdu zbytečné chyby nás pak mohou v lize mrzet. Letní příprava jako celek proběhla dobře nic méně je krátká hodil by se nám ještě nějaký čas ,ale už za týden doma přivítáme Kladno na tento začátek se už velice těšíme a uděláme maximum abychom se na toto utkání tento týden zodpovědně připravili.

______________________________________________________________

PÚ Tempo Praha 4:3 FK Meteor Praha VIII
Branky: 11.Liška , 16.Zemánek, 41.Neumann

Sestava: Trhlín - Veržbický(35.Žára), Oliva, Kosina, Neumann(42.Hubička)(53.Bárta), Oswald (60.Neumann), Plašil (53.Chalupecký), Pik(35.Dohnal), Vlček(35.Klíma), Liška (53.Pobežal), Zemánek (42.Ságner)

Hodnocení: Dnešní výsledek nás musí rozhodně mrzet jelikož jsme nebyli vůbec horším týmem. Řekl bych že jsme byli lepším týmem výkon byl určitě lepší než v utkání proti Ústí. Snažili jsme se hrát  více kombinačně což si myslím že celkem vycházelo stále nás sráží nepřesnost na tom musíme stále pracovat. Pochválit musím hráče za chuť zakončovat zkoušet to i ze střední vzdálenosti ,ale zase je třeba si vyhodnotit aby to nebyla až z moc velké vzdálenosti. Velmi pozitivní byl hlavně v prvním poločase náš pressing kde jsme získali dost míčů nebo soupeře dostali pod velký tlak. Musí nás mrzet i šance které jsem dokázali proměnit v branku bylo jich opravdu dost. Soupeř toho tolik neměl první dvě branky padly po standartních situacích kde náš brankář neměl šanci to v této kategorii je běžné že odrazová síla a výška není taková k poměru velké brány. Spíš opravdu zamrzí hloupé branky po hrubých chybách v poslední pětiminutovce kde doslova na zlatém podnose nabídneme soupeři skórovat ještě za stavu kdy vedeme. Nevěšíme hlavu ,protože výkon nebyl špatný a z toho se musíme odrazit do Nedělní Generálky s Benešovem a vyvarovat se takovým chybám.

​_

 

PÚ FK Meteor Praha VIII 3:0 FK Ústí nad Labem
Branky: 26.Zemánek , 56.Liška, 64.Ságner

Do utkání nastoupil: Brejcha, Šenk, Veržbický, Oliva, Martínek, Kosina, Oswald, Žára, Bárta, Dohnal, Vlček, Plašil, Pik, Neumann, Zemánek, Liška, Ságner, Pobežal,Chalupecký

Hodnocení:  Přípravné utkání po soustředění bývá vždy specifické. Naše hra zejména do poloviny utkání se mi vůbec nelíbila. Hráči vůbec nedělali to co mají a co nám fungovalo v minulých zápasech. Chyběla taková lehkost, rychlejší reakce, přesnost a hlavně pohyb. Může to být únava ze soustředění ,ale s takovou hrou nemůžeme být spokojený. Hráči mi totiž ukázali čeho jsou schopný a to dnes nebylo. Hra se zlepšila ve druhé polovině utkání nějaká místa se protočila udělal jsem sedm změn a bylo to znát. Naše hra byla o něco lepší a podařilo se nám přidat další krásné branky po pěkných akcích. Celkově jsme měli i po prostřídání hodně ztrát a nepřesností na tom musíme zapracovat. Opět někteří hráči mě svým výkonem potěšili a od některý zase čekám víc. Máme před sebou poslední dva přípravné utkání kde to potřebujeme doladit. Dnešní zápas mi opět pomohl v té skladbě základní sestavy pro ligu.

​_______________________________________________________________


Soustředění Nymburk
Máme za sebou soustředění ,které hodnotím velice kladně. Příprava probíhala jak na hřišti tak i mimo něj kde bylo hlavní náplní posilování středu těla a nechyběla ani kvalitní regenerace. Kluky musím pochválit za odpracované tréninkové jednotky a jejich pozornost při nich. Věnovali jsme se taktické složce a herním prvkům ,které chceme přenášet do utkání. Věřím tomu že se nám to povede kluci to již začínají přenášet do utkání což  mě těší ,ale je stále co zlepšovat. Odehráli jsme také další přípravné utkání s Jabloncem s výsledkem ,který není ještě podstatný chtěl jsem opět zase vidět všechny hráče v akci jak dokáži reagovat na taktické věci a to co trénujeme. V následujících dnech se budeme snažit vše směřovat k prvním ligovým zápasům a vše patřičně doladit. Jak jsem řekl kluci pracovali velice dobře ,ale předposlední a poslední trénink byla vidět menší únava to tempo nebylo již takové a tak jsem se rozhodl že v Pondělí budou mít kluci volno a od Úterý bude již standartní program. Všem díky a jedeme dáál!!! 

_______________________________________________________________


PÚ FK Motorlet Praha 2:4 FK Meteor Praha VIII
Branky: 10. a 63.Klíma, 30.Neumann, 42.Dohnal

Do utkání zasáhl: Trhlín, Žára, Veržbický, Oliva, Oswald, Schnedorfler, Hubička, Bárta, Dohnal, Neumann, Pik, Plašil, Vlček, Klíma, Zemánek, Liška, Chalupecký, Martínek, Liška

Hodnocení:  Druhé utkání jsme odehráli s týmem Motorletu. Jsem rád že konečně tento  týden jsem měl k dispozici už daleko více hráčů a i tedy i pro toto utkání. První poločas byl opravdu velice slušný a náš výkon musel bavit i rodiče a ostatní diváky. Hráli jsme dobře kombinačně vytvářeli si brankové příležitosti a soupeře jsme takřka do ničeho nepustili. Branek mohlo být ještě daleko víc. Hráčům musím opravdu za ten první poločas poděkovat byl to výkon kterým bychom se chtěli i nadále prezentovat hráči zároveň splnili i své taktické úkoly. Druhý poločas byl už slabší zřejmě se projevilo  střídání přišlo 7 nových hráčů naše aktivita opadla bylo tam více nepřesností a zbytečně jsme soupeře pustili do hry. Nejvíc mě mrzí velké množství nepřesností a druhá inkasovaná branka z rohového kopu kde jsme špatně nabrali hráče soupeře. Standartním situacím jsme se ještě nevěnovali tak se to dá částečně omluvit. Celkově mám však z dnešního utkání velmi dobrý pocit opět mi to ukázalo dost věcí. Bylo to pro všechny hodně náročné vzhledem k počasí o to víc si vážím toho jak se nám to podařilo zvládnout.  


_______________________________________________________________

PÚ FK Meteor Praha VIII U14 3:7 SK Polaban Nymburk U15
Branky: 7.Klíma, 40.Zemánek, 58.Liška

Do utkání zasáhl: Šenk,Trhlín - Veržbický, Kosina, Oswald, Plašil, Žára, Dohnal, Liška, Neumann, Zemánek, Klíma, Bárta, Pik, Ságner,

Komentář:  První přípravné utkání letní přípravy jsme odehráli s týmem Polaban Nymburk. Utkání splnilo svůj účel a jsem rád že jsme ho mohli odehrát bylo však znát že byl soupeř starší a vyspělejší. Máme za sebou teprve tři tréninkové jednotky a tak cíl do tohoto utkání a ještě dalších bude  co nejvíce poznat všechny hráče jejich charakteristiku a vyzkoušet různé pozice v novém herním systému a rozestavení. Hodnocení našeho výkonu bych rozdělil na ofenzivní a defenzivní stránku. Ve hře směrem dopředu hráči ukázali že mají kvalitu některé akce měli opravdu myšlenku k vidění byla také snaha o kombinační hru ,která někdy ztroskotala na přesnosti ,ale na tom budeme dále pracovat. Defenzíva tam to samozřejmě bylo složitější ,protože nemám k dispozici všechny hráče tak se obranná řada musela složit z dostupných hráčů. Chybovali jsme v základních principech bránění. Těší mě že jsme si vypracovali ještě další vyložené brankové příležitosti kde chyběl větší klid a přesnost .Přechod z malého hřiště na velký je opravdu patrný ,ale vše se bude zlepšovat . Utkání mi dost ukázalo a potvrdilo mé slova že tento tým má kvalitu chce to jen trochu času a trpělivost. Několik hráčů mě svým dnešním výkonem potěšilo.